forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj227
mod_vvisit_counterWczoraj416
mod_vvisit_counterOd 08.20121504903
XV Międzynarodowe Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski w Windsurfingu - 7UP CUP 14-16 sierpnia

Mistrzostwa zorganizowaliśmy wspólnie z Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej „Almatur”. Były to największe regaty w historii polskiego windsurfingu. Startowało 115 zawodników, w tym cała polska czołówka juniorów i seniorów z kadrą narodową i olimpijską włącznie. Rozegraliśmy 7 wyścigów przy zmiennych wiatrach.
W klasyfikacji generalnej i akademickiej zwyciężył Paweł Gardasiewicz z YKP Warszawa - kandydat na olimpiadę w Sydney, medalista Mistrzostw Świata i Europy. Drugie miejsce zajął Piotr Olewiński z SKŻ Sopot - olimpijczyk z Barcelony. Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Fedusio z Bazy Mrągowo.
Ubiegłoroczny zwycięzca Mirosław Małek (aktualnie drugi w międzynarodowej klasyfikacji w klasie mistral) odniósł kontuzję i zajął dalsze miejsce.
W kategorii otwartej kobiet i akademickiej, tak samo jak w ubiegłym roku pierwsze miejsce zajęła Marzena Okońska, drugie - Anna Graczyk (obie z SKŻ Sopot), a trzecie Dorota Kosińska z Bazy Mrągowo - również utytułowane zawodniczki. Należy podkreślić wyjątkowo wysoki poziom w konkurencji kobiet; nawet tak znane zawodniczki jak Agata Pokorowska, mistrzyni Europy sprzed 2 lat, czy Dorota Staszewska, aktualna mistrzyni świata, zajęły dalsze miejsca.
Konkurencję free style wygrał Jacek Frydrychowicz z SKŻ Sopot, który w takt muzyki, w autentycznej spódniczce baletowej odtańczył na desce "Jezioro Łabędzie".
Od początku do końca regaty filmowały TVP i POLSAT. Obecne były również stacje radiowe i prasa.
Zrealizowaliśmy cały program towarzyszący - 14 sierpnia odbyło się ognisko z piwem i kiełbas¬kami, a 15 sierpnia - koncert zespołu szantowego EKT i bankiet.
Podczas uroczystości finałowej Mistrzostw nagrody wręczali przedstawiciele sponsorów (General Bottlers - Pepsi Cola, PepsiCo, Wedel, Frito-Lay, Bank Handlowy, Mazurska Szkoła Żeglarstwa), a także Sekretarz Generalny PZŻ Zbigniew Stosio oraz wiceprezes PZŻ Wiesław Kaczmarek, który jako przewodniczący Komitetu Organizacyjnego dokonał ceremonii zamknięcia regat, zapewniając uczestników, że spotkamy się za rok.

 

Wyniki:
Mężczyźni:
1. Paweł Gardasiewicz
2. Piotr Olewiński
3. Arkadiusz Fedusio
4. Aleksander Grynis
5. Przemysław Miarczyński

Kobiety:
1. Marzena Okońska
2. Anna Graczyk
3. Dorota Kosińska
4. Katarzyna Prygiel
5. Agnieszka Pomaska

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl