forex trading logo

60+

 

4zmps

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

"Sprawni żeglarze"

 

Warsztaty 2015

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj249
mod_vvisit_counterWczoraj292
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012904566
Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

 

Od 2005 roku jesteśmy organizatorem największej w Europie imprezy żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych. Bierze w niej udział ponad 300 uczestników i ponad 60 instruktorów (również w większości niepełnosprawnych). Od początku istnienia patronat nad imprezą sprawowali wszyscy kolejni Pełnomocnicy Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych, a w 2012 roku patronat objął Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej. Festiwal jest dofinansowany Przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 
Jest to ogólnopolska impreza integracyjna, która ma udowodnić, że środowisko wodne jest łatwo dostępne dla osób niepełnosprawnych.
Podczas tej imprezy mamy do dyspozycji wiele różnorodnego sprzętu wodnego (kilkadziesiąt  jachtów kabinowych, dezety, katamarany, motorówki, kajaki).
Każda osoba niepełnosprawna zarówno fizycznie jak i umysłowo, niezależnie od wieku
i stopnia niepełnosprawności  spędza dużo czasu na wodzie, wybiera co jej odpowiada
i przekonuje się, że nie jest trudno się tego nauczyć. W trakcie trwania imprezy przez dwa pierwsze dni  trwają treningi na wodzie, a trzeciego dnia są rozgrywane regaty żeglarskie.
Jednym z  głównych celów imprezy jest udowodnienie, że na wodzie niepełnosprawność w zasadzie się nie liczy i osoba niepełnosprawna może w pełni rywalizować z osobą pełnosprawną i ją pokonać.
Chcemy przekonać osoby niepełnosprawne, że dla wielu z nich żeglarstwo może być nie tylko sportem, rehabilitacją, rekreacją, wypoczynkiem, turystyką, pracą zawodową, ale także „sposobem na życie”.
Opiekę medyczną nad uczestnikami sprawuje zespół rehabilitantów z Centrum Rehabilitacji „Intermedicus” z Łodzi. Wszyscy instruktorzy pracują na zasadach wolontariatu.

WYNIKI
Festiwalu Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych


III Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych
Sasanka:
1. Wiesław Nowakowski
2. Andrzej Bury
3. Zbigniew Szczepaniak

Tango:
1. Wojciech Gorgul
2. Krzysztof Kamieniak
3. Michał Drab

DZ:
1. Piotr Jackiewicz
2. Feliks Basłyk
3. Jerzy Miłosz

Kajaki:
1. Tomasz Dańczak, Rafał Pasikowski
2. Sławomir Kusz, Paweł Iwański
3. Mariusz Aksan, Mariola Korczyc

Katamarany:
1. Tadeusz Janczewski
2. Jan Szendler

IV Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych
Sasanka:

1. Zbigniew Szczepaniak
2. Marian Zakowicz
3. Wiesław Nowakowski

Tango:
1. Marek Kowalczyk
2. Kazimierz Kulik
3. Waldemar Skolimowski

DZ:
1. Jan Matejko
2. Aleksander Jurowski
3. Tomasz Gumiński

Kajaki:
1. Tomasz Dańczak, Anna Mrozowska
2. Sławomir Kusz, Ryszard Cybula
3. Wojciech Gorgul, Jakub Laszczyk

Katamarany:
1. Jan Szendler
2. Andrzej Maciejewski


V Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych
Sasanka:

1. Zbigniew Szczepaniak
2. Andrzej Bury
3. Wiesław Nowakowski
4. Marian Rakowicz
5. Leszek Król
6. Aleksander Jurowski

Tango:
1. Waldemar Skolimowski
2. Andrzej Kalinowski
3. Kazimierz Kulik
4. Marek Kubacki
5. Bartosz karcz
6. Arek Chomicki

DZ:
1. Jan Matejko
2. Feliks Basłyk
3. Jan Gotto
4. Jerzy Miłosz

Kajaki:
1. Helena Wiśniewska, Marcin Iwański
2. Artur Krysiuk, Dominik Naumowicz
3. Paweł Iwański, Czesław Kępa
4. Karolina Kusz, Monika Kusz
5. Agata Pisera, Bartosz Klimasera

Katamarany:
1. Jan Szendler
2. Andrzej Maciejewski

VI Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych
Sasanka:

1. Zbigniew Szczepaniak, Grażyna Włodarczyk, Leokadia Andrzejewska, Mirosław Lisiczyński, Małgorzata Szczepaniak
2. Marian Zakowicz, Emilia Gosa, Adam Gosa, Maria Wiaderna, Ewa Nazarowska
3. Eugeniusz Rakowicz, Andrzej Miszczak, Mirosław Szafarz, Sławomir Muszalski, Roman Topolski

Tango:
1. Waldemar Skolimowski - Dariusz Balcer, Błażej Pulakowski, Paweł Wysocki, Joanna Jodzis, Marek Kazimierczyk
2. Arkadiusz Chomicki - Katarzyna Gorgul, Wojciech Gorgul, Stefan Cyruliński, Bartłomiej Mesz, Krzysztof Kębłowski
3. Marek Kubacki - Janina Żłobińska, Czesława Florczyk, Piotr Piechota, Marcin Szylberg, Wiktor Żłobiński

DZ:
1. Feliks Basłyk
2. Tomasz Gumiński

VII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych
Sasanka:

1. Waldemar Woźniak, Mariusz Pietrzyk, Roland Sikorski, Malwina Wojciechowska
2. Marian Zakowicz, Wiesław Wolsza, Elżbieta Wroniak, Agnieszka Sitnicka, Jerzy Borkowski, Marianna Zalewska
3. Andrzej Bury, Iwona Kwolek, Barbara Wojciechowska, Małgorzata Ginter, Marta Kowalska, Jacek Ginter

Tango:
1. Andrzej Kalinowski, Cezary Milecki, Agnieszka Gortat, Jarosław Śmigiel
2. Sebastian Kwiatkowski, Teresa Kosiada, Jan Jurczak, Edyta Jaster, Urszula Góra, Bożena Jesionek
3. Marek Kubacki, Jolanta Siedlecka, Henryk Siedlecki, Jan Stacherski, Stefan Kotiuk

DZ:
1. „Pierwsza Szklanka” – Jan Gotto, Mirosław Sulej, Ewa Więckowska, Michał Pająk, Wiesław Leśniewski, Krzysztof Łomża, Zbigniew Hak, Zygmunt Hojnacki, Wiesław Banasiński, Ryszard Balcerek
2. „Balanga” – Leszek Król, Kamińska Gizela, Krystian Kamiński, Renata Kegel, Dariusz Rejman, Henryka Grodecka, Joanna Rogala, Czesława Kwiatkowska, Magdalena Ginter, Bożena Caban, Gertruda Lipka
3. „W Tango” – Janusz Ryłło, Krystyna Brzóskiewicz, Wiesława Ochman, Maciej Ochman, Danuta Sipa, Aleksandra Kosmalska, Oskar Szemraj, Roman Siek, Magdalena Stępkowska, Monika Siek, Marek Pielecki, Mirosław Lisiczyński, Amadeusz Lisiczyński, Lidia Brzozowska
4. „Zero Łosia” Tomasz Gumiński - sternik, Czesława Florczyk, Marcin Białas, Zygmunt Białas, Wiktor Żłobiński, Janina Żłobińska, Zuzanna Błaszczyk, Emilia Błaszczyk, Wojciech Błaszczyk, Krystyna Pracka, Izabela Sadkowska, Ewa Dąbkowska
5. „Hulaj Dusza” Leszek Szeląg – sternik, Paweł Bazydło, Tomasz Suski, Krystyna Jóźwiak, Błażej Jóźwiak, Grażyna Włodarczyk, Leokadia Andrzejewska, Cezary Tuszyński, Andrzej Kozielski, Władysława Kozielska
6. „Bar Młodzieży” Bogdan Wiśniewski – sternik, Jolanta Dowgiałło, Wiktor Moszczyński, Tomasz Pilarski, Adam Musiał, Marek Marczyński, Daria Banasiewicz, Aleksandra Lisiecka, Michał Trzeźwiński, Magdalena Klimkowicz, Marzena Sławińska, Bartłomiej Borowski
7. „W Rejs” Feliks Basłyk – sternik, Jarosław Biernacki, Zofia Lisiewicz, Józef Lisiewicz, Elżbieta Cesarczyk, Krystyna Lewandowska, Henryka Pleszczyńska, Jan Michalak, Grażyna Kruszyńska, Zdzisław Kruszyński, Stefan Rustak, Mirosław Szafarz
8. „Czwarta Szklanka” Andrzej Skotnicki – sternik, Anna Malinowska, Anna Kowalczyk, Andrzej Witczak, Sylwia Krześniak, Mirosław Matoszko, Jarosław Prożonowski, Anita Kosakiewicz, Krzysztof Rybiński, Henryk Królik, Henryk Arkuszewski


VIII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych
Sasanka:

1. Andrzej Bury, Bożena Bień, Agnieszka Sitnicka, Mirosława Sitnicka, Sebastian Bykowski, Jerzy Borkowski
2. Marian Zakowicz, Bogusława Jędrzejewska, Renata Palma, Ewelina Makówka, Jakub Różańsk
3. Grzegorz Włochowicz, Iwona Kwolek, Barbara Wojciechowska, Malwina Wojciechowska

Tango:
1. Arek Chomicki, Monika Gronek, Iwona Markowska, Lodzia Andrzejewska, Elżbieta Felczarek, Maria Piasecka
2. Waldemar Skolimowski, Stefan Cyruliński, Marek Kazimierczyk, Marek Słowiński, Paweł Wysocki, Robert Santorek, Zuzanna Błaszczyk, Arnold Słowiński
3. Sebastian Kwiatkowski, Jan Jurczak, Teresa Kosiada, Janina Łukaszewicz, Magdalena Kowalczyk, Grażyna Westfal, Wojtek Błaszczyk, Anna Błaszczyk

DZ:
1. Wiesław Borowiecki, Katarzyna Godlewicz – Dziosa, Krzysztof Konferowicz, Maria Dubiecka, Agnieszka Chojecka, Jacek Strzelczak, Piotr Gorzkowski, Robert Wasilewski, Marcin Stefański, Robert Krysztof
2. Janusz Ryłło, Paulina Żmudowska, Katarzyna Banasiak, Tomasz Michalski, Dariusz Rejman, Ewa Rejman, Krystian Kamiński, Gizela Kamińska, Bogumiła Borkowska, Monika Siek, Krystyna Brzóskiewicz
3. Andrzej Dziekoński, Jastrzębski Zbigniew, Karolina Kosińska, Ola Witczak, Agata Szewczyk, Sandra Pająk, Krzyś Dobrowolski, Jakub Sobociński, Martyna Papudzińska, Michał Mielczarek, Sylwester Królikowski, Bartosz Królikowski

IX Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

1. Feliks Basłyk, Jolanta Feliniak, Anna Feliniak, Ewa Brzeszczyńska, Janusz Kustra

2. Stanisław Górniak, Andrzej Detlaf, Wioleta Detlaf, Lucyna Detlaf

3. Arkadiusz Chomicki, Igor Polowczyk, Karol Kaczmarek, Ewa Kaniecka, Sławomir Kaniecki

 

X Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

Klasa Sasanka:

1. Andrzej Bury, Zbigniew Wilk, Marek Nawrocki, Bożena Bień

2. Waldemar Woźniak, Beata Krasowiak, Jola Kuźnicka, Igor Polowczyk, Damian Ochman

3. Olga Górnaś – Grudzień, Robert Piotrowski, Henryk Arkuszewski, Adam Więcławski, Andrzej Lech

4. Marian Zakowicz, Ryszard Stefanowicz, Radosław Stefanowicz, Irena Olszewska, Jan Olszewski, Zbigniew Dackiewicz

5. Mirosław Piotrowski, Wojciech Kukulski, Zdzisław Starzec, Jerzy Supran

6. Janusz Wilczyński, Mirosław Szafarz, Tadeusz Zawadzki, Marcin Białas, Zygmunt Białas

 

Klasa Tango:

1. Arkadiusz Chomicki, Karolina Szade, Sebastian Kulczyński, Artur Łukasik, Kazimierz Łukasik

2. Kazimierz Kulik, Wiktoria Ejm, Ewelina Makówka, Kuba Różański, Adam Rutkowski, Bartek Królikowski

3. Waldemar Duźniak, Anna Głowacka, Sylwia Krześniak, Michał Stasiak, Andrzej Witczak

4. Sebastian Kwiatkowski, Małgorzata Malinowska, Małgorzata Sitnicka, Zygmunt Sitnicki, Agnieszka Godlewska

5. Waldemar Skolimowski, Marek Kazimierczyk, Paweł Wysocki, Elżbieta Markiewicz, Eliza Olędzka, Krzysztof Hennig, Wiesława Kabat

6. Wojciech Gorgul, Mirosława Królasik, Janina Żłobińska, Wiktor Żłobiński, Czesława Florczyk, Andrzej Florczyk

 

Klasa DZ:

1. Jacht "Pierwsza Szklanka" - Tadeusz Niewiadomski, Mirosław Lisiczyński, Mariusz Piasecki, Gabriel Bednarek, Halina Krzeszewska, Janina Skowerańda, Jadwiga Klimczuk, Anna Bartczyk, Sylwester Bartczyk, Teresa Jerzewska, Barbara Filipczak

2. Jacht "Zero Łosia" - Andrzej Szocik, Klaudia Stolarczyk, Tomasz Stolarczyk, Marianna Piasecka, Jadwiga Wypych, Leokadia Andrzejewska, Dominik Bluszke, Jadwiga Jóźciak, Aneta Kubiak, Małgorzata Stolczyk

3. Jacht "Hulaj Dusza" - Leszek Szeląg, Amanda Mela, Agata Talarowska, Patrycja Gosławska, Natalia Dylewska, Katarzyna Leśniewska, Weronika Galas, Patrycja Sarowska, Ewelina Batniak, Patryk Walczak, Kamil Tomaszewski

4. Jacht "Balanga" - Halina Pogorzelska, Halina Kosakiewicz, Jarosław Prałanowski, Andrzej Wibik, Ania Malinowska, Jan Stachurski, Henryk Królik, Teresa Wilk, Jan Jurczak, Mirosława Tralewska

5. Jacht "Czwarta Szklanka" - Bogdan Wiśniewski, Renata Talkowska, Krzysztof Kikowski, Renata Palmia, Magda Jabłońska, Jerzy Każmierczak, Bogusława Jędrzejewska, Ewa Krawczyk, Piotr Filipiak, Magda Frączak, Elżbieta Milecka, Cazary Milecki

6. Jacht "W Rejs" - Feliks Basłyk, Marcin Pajszczyk, Ola Witczyk, Angelika Klimaszewska, Zygmunt Kaczorowski, Sandra Pająk, Łukasz Lepiarski, Mateusz Michalski, Kasia Gołąb, Magda Frątczak, Adam Gołda

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl