Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj249
mod_vvisit_counterWczoraj292
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012904566
XIV Międzynarodowe Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski w Windsurfingu - 7UP CUP 14-16 sierpnia

Mistrzostwa zorganizowaliśmy wspólnie z Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej „Almatur”. Startowało 110 zawodników, w tym cała polska czołówka juniorów i seniorów z kadrą narodową i olimpijską włącznie, pod dowództwem trenera Andrzeja Piaseckiego.  Po uroczystym otwarciu pierwszą konkurencją były akrobacje. Zwycięzcą został Arkadiusz Fedusio mistrz Europy w Iceboardzie. Zakończeniem pierwszego dnia był wieczór szantowy na kei zainaugurowany specjalnie przygotowanym na tą okazję zielonym koktajlem o nazwie „7UP CUP”, dzięki któremu wszyscy w doskonałych humorach bawili się wspólnie z  zespołem Mirka Kowala. Rozegraliśmy 6 wyścigów przy zmiennych wiatrach.
W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Mirosław Małek, reprezentant Polski na olimpiadzie w Atlancie, aktualny mistrz Polski.
W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Marzena Okońska, akademicka mistrzyni świata z 1996 roku.
Regaty filmowały liczne media. Ekipa Polsatu nakręciła ½ godzinny film. W dniu zakończenia Mistrzostw ukazały się relacje w: Teleexpresie, Informacjach na Polsacie oraz w Panoramie, WOT i lokalnej telewizji w Katowicach. Mistrzostwa były również relacjonowane przez radio i prasę.