Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

mod_vvisit_counterDzisiaj21
mod_vvisit_counterWczoraj379
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012927746
V Mistrzostwa Polski Katamaranów 31 sierpnia - 1 września 2002

100 kadłubów na Mistrzostwach Polski. Tyle kadłubów, czyli równo 50 katamaranów, stawiło się w naszym porcie na V Mistrzostwach Polski Katamaranów w dniach 31sierpnia - 1 września. Reprezentowane były różne konstrukcje: od katamaranów plażowych poprzez Hobie Cat, Top Cat, Hobie Tiger, Tornado, do największego pływającego na Mazurach katamarana Rafa HX - konstrukcji Jurka Hrebienia. Wszyscy czekali na wiatr, a na wodzie nie było nawet najmniejszej zmarszczki. W sobotę zdołano rozegrać w żółwim tempie zaledwie jeden wyścig. Wygrał go z dużą przewagą Piotr "Kaczka" Cichocki na Tornado, ubiegłoroczny mistrz Polski w klasie otwartej. Na szczęście w niedzielę powiało 2-3o B i Komisja Sędziowska pod przewodnictwem Radosława Zadrożyńskiego zdołała przeprowadzić kolejne 3 wyścigi. Zanotowano kilka wywrotek, lecz zawodnicy sprawnie stawiali wywrócone katamarany i ścigali się dalej. W klasie otwartej bezapelacyjnie zwyciężył Piotr Cichocki, który wygrał z dużą przewagą wszystkie wyścigi. Wyraˇnie nie w formie byli bracia Winkowscy z Chojnic, dwukrotni zwycięzcy klasy otwartej w latach poprzednich. W tej edycji regat zajęli dopiero 5 miejsce. W klasie "A" trwała zacięta walka pomiędzy Janem Rysińskim i Maciejem Stasiakiem. Rysiński zwyciężył w pierwszym i czwartym wyścigu, a w drugim i trzecim zajął drugie miejsce. Stasiak wygrał drugi i trzeci, a w pierwszym i czwartym był drugi. Było to jednak za mało, aby obronić zdobyty w ubiegłym roku tytuł mistrza. O zwycięstwie Rysińskiego przy równej ilości punktów zadecydowała zatem lepsza lokata w ostatnim wyścigu. W klasie TOP CAT K-1 byliśmy świadkami niespodzianki - faworyta Mariana Tobysa, mistrza z poprzedniego roku, pokonał jednym punktem Jakub Rymkiewicz. W klasie TOP CAT K-2 pewnie zwyciężył Leszek Hermann, który wygrał trzy wyścigi. W klasie plażowej wszystkie wyścigi wygrał Tadeusz Mackiewicz. W klasie Hobie Tiger poza konkurencją był Robert Wilczyński. Mistrzostwa Polski Katamaranów systematycznie się rozwijają. Duża w tym zasługa sponsorów: w tym roku do głównego sponsora PLUS GSM dołączyły RUCH SA , IMPEXMETAL i POLSKIE RADIO SA. co na przyszłość dobrze wróży imprezie.