forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj35
mod_vvisit_counterWczoraj265
mod_vvisit_counterOd 08.20121387005
VII MEDIA REGATY "W dziennikarskiej rodzinie" 24 - 25 maja 2002

W dniach 24-25 maja byliśmy gospodarzem VII Media Regat. Na tej kameralnej imprezie, której charakter jest niemal rodzinny spotkali się żeglujący dziennikarze, którzy regularnie co roku startują w Media Regatach. Choć frekwencja w tym roku nie była największa, to pojawiło się też trochę nowych twarzy - przedstawicieli redakcji, które po raz pierwszy wystawiły swoje reprezentacje. Między innymi trzy dziewczyny z "Naj" wspomagał Alek Nebelski (korespondent Polskiego Radia w Sydney) grając na oryginalnym aborygeńskim instrumencie didjeridu (czytaj: di dżeri du) - wydrążonej przez termity gałęzi eukaliptusa.

Przez dwa dni rozegrano pięć wyścigów, które odbyły się pod dyktando zmiennych wiatrów. Momentami nie wiało prawie nic, momentami natomiast lżejsze załogi miały problemy z wybalastowaniem swoich Omeg.

Największe emocje związane były z ostatnim wyścigiem o nagrodę "ZB IWA STA", w czasie którego każda załoga musiała holować za jachtem kotwicę. Pomysł na zorganizowanie takiego wyścigu powstał w ubiegłym roku, kiedy to jedna z załóg składająca się z trzech znanych żeglarzy - dziennikarzy zapomniawszy wyciągnąć kotwicę, holowała ją przez dużą część wyścigu, dziwiąc się, dlaczego jacht płynie zdecydowanie wolniej od innych. Organizatorzy regat postanowili od tej pory co roku organizować jeden wyścig z holowanymi kotwicami nazywając go od pierwszych liter ich nazwisk. W bieżącym roku wygrała go załoga "Gazety Wyborczej".

Sponsorami imprezy były firmy Ruch i Browar Dojlidy.

Wyniki regat:

1. Mazury.info.pl
2. Gazeta Wyborcza
3. Gazeta Studencka
4. Rejs
5. Gazeta Wyborcza
6. Radio Gdańsk
7. Polityka
8. Gazeta Wyborcza
9. Ruch
10. Naj

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl