forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj106
mod_vvisit_counterWczoraj382
mod_vvisit_counterOd 08.20121445483
V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ 12 – 13 sierpnia 2006

Jak zwykle byliśmy współorganizatorami najtrudniejszych w Polsce regat żeglarskich – 24 godzinnego wyścigu non-stop. Do mistrzostw zgłosiły się 33 załogi liczące po 9 -12 żeglarzy, a ostatecznie wystartowały 32 jednostki.

Niestety tradycyjnie pogoda nie dopisała. Najpierw z powodu ulewnego deszczu musieliśmy przesunąć start o trzy godziny, Następnie wiatr zupełnie „zdechł” i załogi zmuszone były wiosłować przez 15 godzin zmierzając na kolejne punkty kontrolne rozmieszczone w charakterystycznych miejscach na trasie regat. Pokonano w ten sposób dystans ponad 70 kilometrów. Dopiero w końcówce powiało. Najlepiej radziła sobie 12 osobowa załoga „Bo Warmii” z Olsztyna, która zwyciężyła bezapelacyjnie z ponad półtora godzinną przewagą nad pozostałymi. O drugie miejsce toczyła się przez większość trasy zacięta walka pomiędzy „Zakarą” z Warszawskiego AWF i „Pierwszą Szklanką” z załogą  firmy Fujitsu. Załogi, które zajęły trzy pierwsze miejsca były niezagrożone przez konkurentów. Wszyscy kibicowali załodze „Niedoskonałej”, która mimo że składała się z samych drobnych dziewczyn, nie poddała się i ukończyła regaty. Po raz pierwszy w historii regat ukończyły je wszystkie startujące załogi.

W Mistrzostwach wzięła udział załoga z Niemiec, składająca się z reprezentantów różnych klubów żeglarskich zza Odry, którzy swój udział potraktowali jako rekonesans przed przyszłorocznym startem ekip niemieckich.  W tym roku startowali na jachcie „Czwarta Szklanka” dostarczonym przez Almatur Giżycko, ale zapowiedzieli, że w przyszłym roku  przyjadą z własnymi jednostkami. Regaty asekurowało 7 jednostek Mazurskiego WOPR.

Mistrzostwa rozegrano w dwóch klasach; typowej, tradycyjnej Dezety oraz w klasie Open, do której zaklasyfikowano jednostki bardzo różniące się od pierwowzoru.

Główną nagrodę, skorupę nowej Dezety ufundował jak zwykle pan Andrzej Janowski ze stoczni JANMOR.

 

Wyniki:

Klasa DZ

1. Bo Warmia - Wojciech Bohdanowicz

2. Zakara - Kuba Krzepota

3. Pierwsza Szklanka - Armand Andruszkiewicz

4. Pers -  Zbigniew Olszewski

5. Egeria -  Andrzej Woźniak

 

Klasa Open

1. Albatros - Przemysław Stańczyk

2. Zakara 2 - Eryk Kresa

3. Moe Miti - Ireneusz Strużyński

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl