Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj469
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012987091
IV Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych – III Edycja 21 - 23 września 2007

Zakończyła się ostatnia edycja tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Wystartowało 19 załóg na Sasankach. Chętnych było dużo więcej, ale Departament Sportu Osób Niepełnosprawnych z Ministerstwa Sportu dofinansował udział w regatach jedynie 10 załóg. W tym stanie rzeczy koszty udziału pozostałych załóg musieli sfinansować organizatorzy. W sobotę znakomite warunki pogodowe (słońce i wiatr 2-3 B) umożliwiły rozegranie 6 wyścigów systemem przesiadkowym. Dla odmiany w niedzielę z powodu całkowitego braku wiatru nie odbył się ani jeden wyścig. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo dominowała załoga aktualnego Mistrza Polski Andrzeja Burego z Jastrzębia Zdroju, która wygrała 5 wyścigów i tylko jeden raz ustąpiła miejsca załodze Wiesława Nowakowskiego z Kwidzyna. W kategorii żeglarzy nie słyszących i niedosłyszących zdecydowanie zwyciężył Tomasz Gumiński z Warszawy, który wygrał 4 wyścigi. Dobre miejsca Nowakowskiego i Gumińskiego nie były niespodzianką, gdyż znają doskonale akwen regat (przez cały sezon od maja do września są instruktorami na szkoleniowych obozach żeglarskich).