Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj143
mod_vvisit_counterWczoraj205
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012936730
III Farmaceutyczne Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie FARMA CUP 23 - 26 sierpnia 2007

Po jednorocznej przerwie odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski branży farmaceutycznej. Głównym organizatorem regat była firma HURTAP S.A. z Łęczycy. Wystartowało dziesięć załóg reprezentujących różne firmy farmaceutyczne i poza klasyfikacją jedna załoga żeglarzy niepełnosprawnych ze sternikiem Zbyszkiem Szczepaniakiem z Mrągowa. W pierwszym długodystansowym wyścigu trochę "dmuchnęło" i żeglująca na trzeciej pozycji (za żeglarzami niepełnosprawnymi i Hurtapem II) załoga późniejszych zwycięzców regat miała wywrotkę. Ponieważ kilka innych załóg miało problemy z opanowaniem jachtów wyścig przerwano. Pełną trasę z okrążeniem "Dębowej Górki" pokonała jedynie załoga żeglarzy niepełnosprawnych, która dominowała także w następnych wyścigach. Od początku regat walka o zwycięstwo toczyła się między załogami CEFARMU z Zielonej Góry i HURTAPU II. Po pierwszym dniu regat jednym punktem prowadził CEFARM, ale w sobotę wygrał cztery z pięciu wyścigów, a HURTAP II zwyciężył tylko jeden raz. Trzecie miejsce zajęła równo żeglująca załoga MEDICARE. Regaty zostały rozegrane w przyjaznej atmosferze. Do Komisji Sędziowskiej pod przewodnictwem Franciszka Trawińskiego nie wpłynął ani jeden protest.