Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

mod_vvisit_counterDzisiaj189
mod_vvisit_counterWczoraj249
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012893758
V Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych – I Edycja 09 - 11 maja 2008

Zakończyła się pierwsza edycja tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych, Mazurska Szkoła Żeglarstwa i Almatur Giżycko. Wystartowało 25 załóg. Chętnych było dużo więcej, ale dofinansowanie było tylko na 20 załóg. W kategorii niepełnosprawnych ruchowo wystartowało 15 załóg, a w kategorii żeglarzy nie słyszących 10 załóg. Z krajowej czołówki zabrakło jedynie załogi Bolka Rozmusa ze Śląska. Zawodnicy ścigali się na jachtach kabinowych sasanka. Po pierwszym dniu w kategorii niepełnosprawnych ruchowo oba wyścigi wygrał Andrzej Bury z Jastrzębia Zdroju, kilkukrotny Mistrz Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. W kategorii żeglarzy nie słyszących prowadził Artur Kotwicki przed Tomkiem Gumińskim - Mistrzem Polski z ubiegłego roku. W niedzielę rozegrano także dwa wyścigi. Wśród żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo talentem błysnął czarny koń regat Waldemar Woźniak z Kwidzynia, który zajął pierwsze i drugie miejsce i w końcowej klasyfikacji przegrał zaledwie jednym punktem z faworytem regat. W kategorii żeglarzy nie słyszących Tomek Gumiński był poza konkurencją i wygrał oba wyścigi. Organizatorzy zaprosili zawodników na XIV Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych w dniach 16 - 19 czerwca 2008 r. i na II Edycję V Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych w dniach 25 - 27 lipca 2008r.