forex trading logo

60+

 

logo60

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

"Sprawni żeglarze"

 

Warsztaty 2015

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj140
mod_vvisit_counterWczoraj350
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012996159
Ratujmy Dezety. XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ

 

p h pionowy

 

Ratujmy Dezety.
XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ

 

mczitw logo msz ratujmy dezety bialaOrganizatorzy: Mazurska Szkoła Żeglarstwa, Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej,
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
11-500 Giżycko, ul. Moniuszki 24 tel. (087) 428 59 71
Termin: 12-13 sierpnia 2017 r. – start do głównego wyścigu 12 sierpnia o godz. 13.00

Szanowni Państwo,

Przedstawiamy zasady udziału w XV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski DZ:
1. Nie zmieniają się warunki finansowe uczestnictwa w regatach, obowiązują wszystkie ceny jeszcze z roku 2002. Obowiązkowe jest posiadanie ubezpieczenia (polisę będzie można wykupić przed regatami). Dla załóg istnieje możliwość bezpłatnego rozbicia namiotów na terenie ośrodka.

2. Jachty ścigać się będą w klasach:
1) TRADYCYJNEJ - „ciężkiej szczecińskiej”,
2) KLASYCZNEJ - „lekkiej janmorowskiej”;
3) OPEN - jachty z dowolnym rodzajem i wielkością ożaglowania (bermudzkie, sztaksle, genakery, spinakery itd.)

 

3. Tradycyjnie uczestnicy regat otrzymują gorący posiłek regeneracyjny i zwolnieni są z wszelkich opłat wynikających z tytułu pobytu w ośrodku (slipowanie jachtu, wyładunek i załadunek jachtu dźwigiem, opłaty portowe, korzystanie z sanitariatów). Opłaty będą pobierane wyłącznie z tytułu wyżywienia (na miejscu jest stołówka) oraz za korzystanie z natrysków. Opłaty będą pobierane także za postój jachtów towarzyszących.

4. Do regat można zgłosić się nawet w dniu startu i wówczas dopełnić wszystkich formalności przedstartowych. Prosimy jednak zamiar udziału w naszej imprezie zgłosić wcześniej organizatorom (nawet bez podawania nazwisk członków załogi). Zgłoszenia pisemne, lub e-mailem prosimy składać na adres zamieszczony na końcu pisma.

5. Wyścig główny, 24-godzinne regaty żeglarskie, zorganizowany zostanie na przedstawionej osobno trasie. Przebieg trasy ( w zależności od warunków pogodowych i po konsultacji z ratownikami) zostanie przedstawiony na odprawie sterników, bezpośrednio przed startem. Regaty całodobowe to pojęcie umowne, pierwszy jacht na mecie spodziewany jest po około 19-20 godzinach żeglugi. O godzinie 12.00 w dniu 13 sierpnia zamykamy linię mety i oznaczymy miejsca wszystkich jednostek, które jeszcze uczestniczą w wyścigu. Chcemy by wszystkie jachty, które do tego czasu nie wycofały się z wyścigu zostały sklasyfikowane i wzięły udział w ceremonii zakończenia Mistrzostw, dnia 14 sierpnia o godzinie 16.00, a różnica pomiędzy pierwszym i ostatnim jachtem w ubiegłych latach wynosiła zawsze kilka godzin.

6. Zgodnie z regulaminem na jachcie nie może być więcej niż 2 wiosła. Dopuszcza się użycie wyłącznie wioseł drewnianych, bez jakiejkolwiek formy mocowania ich w dulkach, stelażach, wiązaniach, bolcach, itp.

7. Nie stawiamy żadnych ograniczeń związanych z wiekiem członków załóg, liczy się kondycja fizyczna i zapał do całodobowej rywalizacji sportowej.

8. Liczba członków załogi została ustalona na 8 – 12 osób. Organizatorzy chcą wprowadzać jak najmniej zakazów, stąd też pewna dowolność w tej kwestii.

9. Nie stawiamy barier formalnych jachtom. Do udziału zapraszamy wszystkie Dezety, wszelkie typy konstrukcji, wykonane z każdego możliwego materiału. Jachty powinny posiadać oświetlenie podczas żeglugi nocnej.

10. Dopuszczamy wszelkie formy sponsoringu na jachtach (żagle, burty) i strojach załogi zgodnie z przepisami ISAF. Nie będą dopuszczone na jachtach reklamy firm i produktów bezpośrednio konkurujących z organizatorami i ewentualnymi (o ile będą) sponsorami regat. Od reklam organizatorzy nie pobierają żadnych prowizji, Załogi mają obligatoryjny wymóg naklejenia nalepek dostarczonych przez organizatorów pod rygorem wykluczenia z wyścigów.

11. Prosimy o zabranie na regaty banderek ze wszystkich dotychczasowych regat. W tym sezonie będą nowe, ale chcielibyśmy pielęgnować tradycję i co roku dodawać każdemu uczestnikowi kolejną, by razem tworzyły kolekcję. Wzorem jest dla nas dekoracja jachtów podczas Cutty Sark Tall Ships Race.

12. Prosimy pamiętać, że logo regat jest chronione prawem autorskim i jego wykorzystanie bez wiedzy autorów może skutkować konsekwencjami prawnymi. Uczestnicy regat często sami przygotowują okolicznościowe koszulki czy inne gadżety do celów promocyjnych. Na życzenie zainteresowanym prześlemy logo w postaci cyfrowej wraz ze zgodą na jego wykorzystanie. Nie wyrażamy jednak zgody na wykorzystanie naszego logo w celach komercyjnych.

13. Nasza impreza zachowuje charakter niekomercyjny, jeżeli pozyskamy jakiekolwiek środki finansowe lub rzeczowe przeznaczymy je na organizację regat i nagrody.

14. Dziękujemy za przychylność dla naszego projektu i wiele ciepłych słów kierowanych pod naszym adresem.

15. Uczestnicy imprezy przyjmują do wiadomości, że wstęp na teren jest równoznaczny z udzieleniem zgody na nieodpłatne fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu jego osoby w związku z imprezą oraz transmitowanie, rozpowszechnianie lub pokazanie głosu i wizerunku z jakimkolwiek programem przedstawiającym imprezę.

 

Zgłoszenie załogi do pobrania: Zgłoszenie załogi pdf


Zapraszamy wszystkich uczestników i widzów na nasze regaty, życzymy dobrej zabawy i wielu wrażeń.
Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i uwagi z Państwa strony,
na wszystkie wątpliwości i pytania odpowiemy niezwłocznie.

 

Zwyciężcy regat są honorowani specjalnymi plakietami umieszczonymi na autentycznym, zabytkowym, drewnianym, sterze od DZ-ty.

 

play Zaproszenie na Dezetę  play Ratujmy Dezety

Banderka regat do pobrania pdf

Pełnimy dyżur telefoniczny oraz e-mailowy,
Mazurska Szkoła Żeglarstwa Ul. Moniuszki 24 11-500 Giżycko
telefon: (087) 428 59 71
e-mail: sail@sail-mazury.pl ; msz@msz.org.pl

Komandor Regat
Marek Winiarczyk

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl