forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj155
mod_vvisit_counterWczoraj382
mod_vvisit_counterOd 08.20121445532
VIII Giżycki Indywidualno-Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Połączony z Żeglowaniem 10-12 czerwca 2016 r.

Odbyła się kolejny raz impreza tenisowo-żeglarska dla osób niepełnosprawnych. Głównym organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Giżycku.

Kierownikiem imprezy był Arek Arcisz. W turnieju wzięło udział 12 ekip: z Łasina, Filipowa, Górowa Iławeckiego, Olszewa Węgorzewskiego, Olecka, Sejn, Mikołajek, Stoczka Łukowskiego, Elbląga, Bydgoszczy, Węgorzewa i Giżycka. Z powodu zmniejszenia dofinansowania przez PFRON została ograniczona liczba uczestników do 78 osób. Uczestnikami opiekowali się terapeuci i wolontariusze. Turniej rozgrywany był na 8 stołach w kategoriach: kobieta, mężczyzna i drużynowy. My jak zwykle zorganizowaliśmy część żeglarską. W tym roku w przeciwieństwie do poprzedniego wiatru nie brakowało. Wiało 5, a w szkwałach 6 B. Na jeziorze pojawiły się tylko nieliczne jachty, które żeglowały z maksymalnie zmniejszonym ożaglowaniem. Nasze dezety z mocno ograniczonym ożaglowaniem (bez grotów, tylko z fokami i z zarefowanymi bezanami) żeglowały znakomicie, ale i tak część sterników z powodu obaw uczestników żeglowała na części jeziora osłoniętej wyspami od zimnego północnego wiatru. Wieczorem po żeglowaniu był grill. W niedzielę po południu zakończono rozgrywki tenisowe. Podobnie jak w ubiegłym roku znakomity występ miała ekipa z Górowa Iławeckiego, której zawodnicy zajęli 3 pierwsze miejsca w kategorii mężczyzn. Zwycięzcy otrzymali medale, puchary i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy medale pamiątkowe.

Wyniki:
Kobiety:
1. Justyna Lewandowska - Łasin
2. Anna Zielińska - Olecko
3. Agnieszka Milewska – Olecko

Mężczyźni:
1. Bogusław Plona – Górowo Iławeckie
2. Tadeusz Boksiński – Górowo Iławeckie
3. Daniel Lakei – Górowo Iławeckie

Drużynowo:
1. Olecko
2. Górowo Iławeckie
3. Łasin

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl