Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj137
mod_vvisit_counterWczoraj205
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012936724
X Integracyjne Regaty Żeglarskie Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa 2 – 3 maja 2018 r.

Tradycyjnie jako pierwsze w sezonie letnim rozegraliśmy integracyjne regaty żeglarskie. Jak zwykle bez żadnego dofinansowania dzięki temu, że gościny i sprzętu udzieliło nam niezawodne Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej.

Według prognoz pogodowych miało być dużo słońca i ciepło. Prognoza w pełni się sprawdziła. W tej sytuacji uwzględniając sugestie zawodników zamiast typowych wielu wyścigów „po śledziu” lub „po trójkącie” postanowiliśmy rozegrać kilka wyścigów długodystansowych. W środę rozegraliśmy jeden wyścig, który wygrał Krzysztof Płoszyński. Drugi był Waldemar Woźniak a trzeci Cezary Milecki. Wieczorem był tradycyjny grill. W czwartek rozegraliśmy kolejne 2 wyścigi. Pierwszy wygrał Waldemar Woźniak przed Feliksem Basłykiem i Adamem Wójtowiczem. W drugim ponownie zwyciężył Waldemar Woźniak. Drugi był Adam Wójtowicz, a trzeci Krzysztof Płoszyński, który o włos pokonał Cezarego Mileckiego. Miało to duże znaczenie, gdyż dzięki temu zrównał się punktami z Adamem Wójtowiczem, ale dzięki temu że miał jedynkę w pierwszym wyścigu zajął trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Sędzią głównym regat był Jan Gotto. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy.
Zaprosiliśmy zawodników na XXIV Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością, które zostaną rozegrane w dniach 25 – 28 czerwca 2018 r.