forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj454
mod_vvisit_counterWczoraj511
mod_vvisit_counterOd 08.20121321078
"Łapaj Bobera 2019" 6.06–9.06. 2019 r.

Pod tym tytułem odbyła się trzecia edycja wyprawy dezetami na Sapinę. Organizatorem było Stowarzyszenie Akademia Sportów Wodnych ACATUS z Olsztynka. Uczestnikami byli w większości członkowie stowarzyszenia oraz uczniowie zespołu szkół z Olsztynka.

W poprzednim roku z namowy Marka Słodownika wielkiego miłośnika żeglowania na dezetach ( pomysłodawcy akcji „Ratujmy Dezety”) w drugiej wyprawie pod dowództwem Krzysztofa Suwińskiego wzięły udział cztery nasze dezety. Krzysztof Suwiński, który od kilku lat przywozi swoich uczniów na organizowane przez nas Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ, stwierdził, że kolejnym krokiem po sukcesach jakie odnosili w tych mistrzostwach powinno być poznawanie przez nich nowych akwenów. Propaguje głównie wśród młodzieży żeglowanie na tych jednostkach i grono entuzjastów systematycznie rośnie. W tym roku w rejsie wzięło udział pięć dezet – „W Rejs”, „Bar Młodzieży”, „Hulaj Dusza”, „Czwarta Szklanka” i „Zero Łosia”.

Przez wszystkie dni rejsu pogoda była dobra – było bardzo dużo słońca, ciepła woda zachęcała do kąpieli. Przez większą część rejsu dopisał także wiatr, którego trochę zabrakło w powrotnej drodze ostatniego dnia, ale dzięki temu załogi mogły poćwiczyć wiosłowanie. W czasie rejsu „zaliczyli” także dwie burze z silnymi opadami deszczu, co było dobrym treningiem przed XVIII Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski DZ, które zostaną rozegrane w sierpniu w formule jedynego na śródlądziu 24 godzinnego wyścigu non-stop.

Uczestnicy rejsu mieli okazję poznać piękno jednego z niewielu które zostały na Mazurach „dzikiego” szlaku, mało uczęszczanego przez wodniaków. Na niektórych odcinkach rzeki trzeba było usuwać powalone przez bobry drzewa, które całkowicie uniemożliwiały żeglugę.

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl