forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj146
mod_vvisit_counterWczoraj382
mod_vvisit_counterOd 08.20121445523
BITWA NA MAZURACH 20.06 –23.06. 2019 r.

Podobnie jak w ubiegłym roku bitwa rozegrała się na północnych jeziorach mazurskich między dwoma armadami : Rebel Regiment i Smocza Kompania.

Rebel Regiment pod dowództwem Mateusza Stawowego dysponował czterema dezetami, a Smocza Kompania również czterema dezetami.

Rebel Regiment jest grupą przyjaciół z całej Polski, którzy zajmują się rekonstrukcją wojskowości i obyczajowości polskiej ze szczególnym uwzględnieniem pierwszej połowy XVII wieku. W ich szeregach znajdują się odtwórcy zarówno autoramentu zachodniego jak i narodowego.
Rebel Regiment powstał w 2014 roku i zrzesza w sobie przedstawicieli kilkunastu grup rekonstrukcyjnych jak i "wolnych strzelców" mieszkających w Polsce i chcących łączyć się pod wspólnym sztandarem na zagranicznych imprezach rekonstrukcyjnych związanych z XVII wiekiem. Główną osią zainteresowań jest piechota i na ten rodzaj wojsk stawiają z racji na realia współczesnych inscenizacji. Nadrzędnym celem jaki sobie postawili jest reprezentowanie polskiej kultury i wojskowości .

Bractwo rycerskie Smocza Kompania powstało w 1992 roku. Są grupą ludzi, którzy zajmują się odtwarzaniem tradycji rycerskich i co za tym idzie, historycznych bitew i turniejów a także innych aspektów kultury wieków średnich.

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl