forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj425
mod_vvisit_counterWczoraj511
mod_vvisit_counterOd 08.20121321049
XVI Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych II Edycja 13 – 15 września 2019 r.

Rozegraliśmy drugą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa. Wystartowało 17 załóg.

Żeglarze ścigali się na sasankach. Pogoda była zmienna. Piątek był dniem treningowym.

W sobotę od rana był wiatr około 4 B, w szkwałach 5 B i na zarefowanych żaglach do obiadu rozegraliśmy 3 wyścigi. Pod nieobecność kadrowiczów pierwszy wyścig wygrał Leszek Król. W dwóch następnych dwa razy przecinał linię mety jako drugi i po rozegraniu trzech wyścigów był liderem.

Po południu planowaliśmy rozegranie kolejnych trzech wyścigów. Niestety kiedy pierwszych kilka jachtów zostało wyholowanych z portu przyszedł silny deszczowy szkwał powyżej 5 B i byliśmy zmuszeni przerwać przygotowania do rozegrania czwartego wyścigu i zaholować jachty z powrotem do portu.

W niedzielę po śniadaniu był wiatr 4 B i rozegraliśmy dwa wyścigi. Rozpoczęliśmy procedurę startową do szóstego wyścigu, ale podobnie jak w dniu poprzednim zaczęły przechodzić silne szkwały około 5 B i musieliśmy zakończyć regaty.

Impreza była dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. .

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody książkowe. Nagrody wręczał Andrzej Szocik Wiceprezes Prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych. Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik. Zaprosiliśmy zawodników na III Edycję XVI Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, która zostanie rozegrana w dniach 27 – 29 września 2019 roku oraz IV Edycję, która zostanie rozegrana w dniach 4 – 6 października 2019 r.

Wyniki:

  1. Leszek Król, Aneta Biedka, Agnieszka Chłopaś      
  2. Jan Uruski, Stanisław Walkiewicz, Marek Mróz
  3. Dariusz Kuśnierz, Katarzyna Pszczółkowska, Arkadiusz Monkiewicz
  4. Zdzisław Długokęcki, Teresa Polawszczyk, Danuta Sojda
  5. Feliks Basłyk, Maria Kościsty, Kazimierz Kościsty
  6. Ireneusz Wądołowski, Kamil Winicki, Marcin Lach

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl