forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj105
mod_vvisit_counterWczoraj382
mod_vvisit_counterOd 08.20121445482
XVI Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych III Edycja 27-29 września 2019 r.

Rozegraliśmy trzecią edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa.

Żeglarze ścigali się na sasankach. Pogoda była zmienna. W piątek, który był dniem treningowym pogoda była znakomita. Było słonecznie i był wiatr dzięki czemu przeprowadziliśmy wszystkie zaplanowane zajęcia.

W sobotę było pochmurnie, ale był wiatr około 2 B i regaty rozpoczęliśmy wcześnie po śniadaniu. Niestety w czasie rozgrywania drugiego wyścigu pojawiła się najpierw mżawka, a po 20 minutach zaczął padać deszcz. W tej sytuacji nie rozegraliśmy planowanego trzeciego wyścigu. Oba pierwsze wyścigi wygrał Jacek Niżygorocki.

Po południu nastąpiła zmiana pogody. Był wiatr 3 B i momentami było słonecznie. Dzięki temu do kolacji rozegraliśmy 3 wyścigi. Trzeci wyścig wygrał ponownie Jacek Niżygorocki, ale dwa następne miał słabsze. Najrówniej żeglował Rafał Szklarz (drugie, trzecie i pierwsze miejsce) i po sobotnich wyścigach zajmował drugie miejsce za Niżygorockim.

W niedzielę było ponownie pochmurnie, momentami była lekka mżawka, ale nie padało i rozegraliśmy ostatnie trzy wyścigi. Szósty i siódmy wyścig wygrał Feliks Basłyk i dzięki temu zajął drugie miejsce w końcowej klasyfikacji.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody książkowe. Nagrody wręczał Jan Gotto Wiceprezes Prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych, który był również sędzią głównym regat.

Impreza była dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zaprosiliśmy zawodników na IV Edycję XVI Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, która zostanie rozegrana w dniach 4 – 6 października 2019 r.

Wyniki:

  1. Jacek Niżygorocki, Elżbieta Gelios, Robert Makarski ( 15 pkt.)
  2. Feliks Basłyk, Jarosław Perkowski, Mirosław Lisiczyński ( 21 pkt.)
  3. Rafał Szklarz, Zdzisław Długokęcki, Barbara Wójtowicz ( 25 pkt.)
  4. Dariusz Kuśnierz, Katarzyna Pszczółkowska, Arkadiusz Monkiewicz ( 25 pkt.)
  5. Bogdan Jałoszyński, Urszula Lizińska, Lech Jakimczuk ( 35 pkt.)
  6. Wojciech Woś, Teresa Kupczak, Jacek Kupczak ( 36 pkt.)

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl