forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj420
mod_vvisit_counterWczoraj511
mod_vvisit_counterOd 08.20121321044
XVI Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych IV Edycja 4 – 6 października 2019 r.

Rozegraliśmy ostatnią edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

Żeglarze ścigali się na sasankach. Pogoda była zmienna. W piątek, który był dniem treningowy było pochmurnie, ale nie padało. Był wiatr 2 – 3 B i przeprowadziliśmy wszystkie zaplanowane zajęcia.

W sobotę była taka sama pogoda i regaty rozpoczęliśmy wcześnie po śniadaniu. Do obiadu rozegraliśmy 3 wyścigi. Od początku regaty zdominował Wojciech Klim, który wygrał dwa z nich i raz był drugi. Drugie miejsce ze stratą pięciu punktów zajmował Bogdan Jałoszyński. Po obiedzie do kolacji rozegraliśmy kolejne 3 wyścigi. Klim żeglował równo (trzecie, trzecie i pierwsze miejsce) ale lepiej żeglował Dariusz Kuśnierz (drugie, pierwsze i ponownie drugie miejsce) dzięki czemu po rozegraniu sześciu wyścigów zajmował drugie miejsce.

W niedzielę planowaliśmy rozegranie trzech wyścigów.

Niestety w nocy z soboty na niedzielę był mróz i w niedzielny poranek nad ciepłym jeziorem była gęsta mgła. Około godziny 9.30 mgła zaczęła ustępować, pojawił się wiatr i nawet przebłyski słońca. Ustawiliśmy trasę regat i około połowa jachtów wypłynęła na jezioro. Niestety mgła ponownie zgęstniała, nie było widać znaków kursowych i jachty musiały wrócić do portu. Po godzinie słońce i wiatr pokonały wreszcie mgłę i rozegraliśmy ostatnie dwa wyścigi. Poza konkurencją był Wojciech Klim, który zdecydowanie pokonał konkurentów.

Po podliczeniu wyników wszystkich czterech edycji XVI Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych najlepszym sternikiem został Dariusz Kuśnierz. Drugie miejsce zajął Feliks Basłyk.

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali w drodze losowania nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał Jan Gotto Prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych, który był również sędzią głównym regat.

Impreza była dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Wyniki:

1.Wojciech Klim, Bogdan Maślany, Michał Rutkowski ( 9 pkt.)

2.Dariusz Kuśnierz, Katarzyna Pszczółkowska, Arkadiusz Monkiewicz (17 pkt.)

3.Bogdan Jałoszyński, Lech Jakimczuk, Wojciech Wróblewski (21 pkt.)

4.Andrzej Skotnicki, Agnieszka Godlewska, Chrystian Jaśtak (22 pkt.)

5.Feliks Basłyk, Piotr Rak, Jarosław Perkowski (30 pkt.)

6.Jaromir Szczepański, Marek Walotek, Andrzej Maciejewski (30 pkt.)

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl