forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj91
mod_vvisit_counterWczoraj382
mod_vvisit_counterOd 08.20121445468
XXV MEDIA REGATY 12.06 – 14.06. 2020 r.

Tradycyjnie w weekend „Bożego Ciała” rozegraliśmy regaty dziennikarzy. Jak zwykle dziennikarze przyjechali z rodzinami. Gościny i sprzętu udzieliło Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej.

Przez wszystkie dni regat pogoda była dobra – było ciepło i nie brakowało również wiatru. Dzięki dobrym warunkom w piątek do wieczora rozegraliśmy 3 wyścigi długodystansowe.

Dwa pierwsze z nich wygrał Sebastian Kwiatkowski. Tuż za nim linię mety przecinał Waldemar Dużak. Po pierwszym dni regat Kwiatkowski miał sześć punktów, a Dużak siedem punktów. Trzecie miejsce co było dużą niespodzianką zajmowała Bożena Zając z dorobkiem dziesięciu punktów.

W sobotę były również dobre warunki i rozegraliśmy kolejne trzy wyścigi długodystansowe. Tym razem wysoką formą błysnął Arkadiusz Chomicki, który wygrał wszystkie. Zapowiadała się pasjonująca walka o zwycięstwo w ostatnim dniu regat.

Niestety po sobotnim wieczorze głównie pod naciskiem rodzin zawodnicy stwierdzli, że są zmęczeni i chcą żeglować rekreacyjnie z całymi rodzinami. W tej sytuacji w niedzielę nie odbyły się kolejne planowane wyścigi i po południu o godzinie 15.00 zakończyliśmy regaty.

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Zgodnie z wieloletnią tradycją sternik zwycięskiej załogi został wrzucony do jeziora.

Wyniki:

1.Arkadiusz Chomicki, Barbara Kopaczewska, Tomasz Kopaczewski (11 pkt.)

2.Waldemar Dużak, Magdalena Kurzawa, Dariusz Knitter, Andrzej Dubas (11 pkt.)

3.Sebastian Kwiatkowski, Karolina Kwiatkowska, Iwona Bojarczuk, Tomasz Bojarczuk, Artur Bojarczuk ( 14 pkt.)

4.Bożena Zając, Małgorzata Paszkiewicz, Arkadiusz Paszkiewicz, Hanna Grochowska (16 pkt.)

5.Waldemar Skolimowski, Ula Skolimowska, Franciszek Skolimowski, Łukasz Grochowski, Michał Grochowski, Gustaw Paszkiewicz, Adam Grochowski (19 pkt.)

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl