forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj75
mod_vvisit_counterWczoraj382
mod_vvisit_counterOd 08.20121445452
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych II Edycja 31 lipca – 2 sierpnia 2020 r.

Rozegraliśmy drugą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa. Wystartowało 20 załóg.

Żeglarze ścigali się na sasankach. W piątek, który był dniem treningowym było pochmurno, ale nie padało i był wiatr 3 – 4 B dzięki czemu przeprowadziliśmy zaplanowane treningi.

W sobotę były idealne warunki do żeglowania – słonecznie, wiatr około 3 B i do obiadu rozegraliśmy 3 wyścigi. Podobnie jak w pierwszej edycji od początku walka o zwycięstwo toczyła się między trzema załogami pod dowództwami Marcina Bodnara, Tomasza Gumińskiego i Wojciecha Klima. Pierwsze trzy wyścigi wygrał Marcin Bodnar. Po rozegraniu trzech wyścigów Bodnar miał trzy punkty, Klim osiem punktów, a Gumiński dziewięć punktów. Po obiedzie rozegraliśmy kolejne 3 wyścigi.

Ponieważ po rozegraniu sześciu wyścigów trzech zawodników miało zbliżoną ilość punktów zapowiadała się zacięta walka o kolejność miejsc na podium w ostatnim dniu regat.

W niedzielę od rana było słonecznie, ale nie było wiatru. Komisja sędziowska odraczała start kilka razy. Około godziny jedenastej pojawił się słaby wiatr i zawodnicy natychmiast zostali wyholowani motorówkami z portu na akwen regat. Start do siódmego wyścigu nastąpił kwadrans po godzinie jedenastej. Niestety w połowie wyścigu wiatr ustał zupełnie i komisja sędziowska musiała wyścig przerwać. Po godzinnym, bezskutecznym oczekiwaniu na powrót wiatru zapadła decyzja o przerwaniu regat. Jachty zostały zaholowane do portu przez motorówki. Po obiedzie wiatru ciągle nie było i zapadła decyzja o zakończeniu regat.

Impreza była dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. .

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody książkowe. Nagrody wręczał Jan Gotto Prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych. Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik.

Zaprosiliśmy zawodników na XXVI Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością, które zostaną rozegrane w dniach 17 – 20 sierpnia 2020 roku, a także na inne, liczne imprezy żeglarskie dla osób niepełnosprawnych, które odbędą się w 2020 roku. Kalendarz imprez znajduje się na stronie internetowej www.msz.org.pl.

Wyniki:

  1. Marcin Bodnar, Anita Bodnar, Marcin Łuczywek (7 pkt.)
  2. Tomasz Gumiński, Dorota Rudkiewicz, Paweł Cygler (9 pkt.)
  3. Wojciech Klim, Bohdan Maślany, Malwina Skurak (14 pkt.)
  4. Dariusz Kuśnierz, Krzysztof Arszułowicz,Sylwia Mazurkiewicz (19 pkt.)
  5. Leszek Król, Andrzej Maciejewski, Marek Walotek (25 pkt.)
  6. Jan Uruski, Anna Demel, Bożena Wiśniewska (27 pkt.)

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl