forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj474
mod_vvisit_counterWczoraj511
mod_vvisit_counterOd 08.20121321098
XVI Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych - Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego - III Edycja 21 – 23.08. 2020 r.

Odbyła się tegoroczna trzecia, a zarazem ostatnia edycja największej w Polsce imprezy żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych. Wzięło w niej udział 120 uczestników, z różnych zakątków Polski.

Jak zwykle byliśmy głównym organizatorem. Współorganizatorem imprezy był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. Tradycyjnie wszyscy sternicy pracowali na zasadzie wolontariatu.

Pogoda była zmienna. W piątek przez cały dzień było pochmurnie, ale nie padało i przeprowadziliśmy wszystkie zaplanowane zajęcia na wodzie. Wieczorem była nauka wiązania węzłów.

W sobotę od rana nastąpiła zmiana pogody. Od rana było dużo słońca lecz brakowało wiatru. Mimo tego do obiadu była dobra zabawa ponieważ zorganizowaliśmy wyścigi dezet na wiosłach. Po południu prognozy pogody zapowiadały burzę. Ponieważ na niedzielę prognozy zapowiadały bardzo słabe wiatry zapadła decyzja, że regaty rozegramy w sobotę. Po zarefowaniu żagli rozpoczęliśmy pierwszy wyścig. Na jeziorze żeglowało tylko kilka innych jachtów. Wbrew prognozom wiatr był słaby około 2- 3 B. Dlatego po zakończeniu pierwszego wyścigu zapadła decyzja o rozrefowaniu żagli. Po rozpoczęciu procedury startowej do drugiego wyścigu zaczęła nadciągać duża chmura burzowa. W tej sytuacji zapadła decyzja o natychmiastowym przerwaniu regat i schronieniu się do portu. Gdy ostatnie jachty mijały główki portu przyszedł silny szkwał i rozpoczęła się ulewa.

W niedzielę było ciepło, słonecznie, ale od rana nie było wiatru. Na szczęście przed godziną dziesiątą pojawił się słaby wiatr 1 a potem 2 B i dzięki temu odbyły się regaty – Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego. Wystartowało 20 sasanek, a także tanga i dezety. Rozegraliśmy 2 wyścigi.

Po południu nastąpiło oficjalne zakończenie imprezy. Zwycięzcy regat otrzymali puchary i dyplomy oraz losowali nagrody rzeczowe.

Zaprosiliśmy uczestników festiwalu na organizowane przez nas jeszcze w tym roku bezpłatne warsztaty żeglarskie zakończone egzaminami na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Informacje znajdują się na stronie internetowej: www.msz.org.pl.

Festiwal był dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wyniki regat:

Dezety:

1.‘’Balanga’’- Krzysztof Pawlik, Krystyna Sakwińska, Barbara Tomaszewska. Janina Teodorczyk, Ewa Kowańska-Mazur, Beata Mazur

2. „Impreza”- Tomasz Dorbach, Anna Bąkowska, Jadwiga Klepczarek, Kazimiera Świerszczków, Katarzyna Chuda, Damian Derlatka, Sebastian Misztal

3. ‘’Hulaj Dusza” – Marek Kubacki ,Danuta Mróz, Anita Kosakiewicz, Anna Głowacka, Małgorzata Kołacka, Andrzej Sowiński, Dominik Malanowicz, Andrzej Dylkowski, Andrzej Gajewski, Sławomir Gala, Łukasz Urbaniak

 

Sasanka:

1. Halina Liczmańska, Katarzyna Galicka, Joanna Winnicka

2. Jaromir Szczepański, Marcin Kluska, Agata Janiak. Agnieszka Gortat, Mirosław Królasik

3. Rafał Szklarz, Agnieszka Małż, Iwona Grochulska, Grażyna Pieczonka

 

Tango:

1. Waldemar Dużak, Monika Błońska, Karol Błoński, Sylwia Solnica, Bożena Jesionek

2. Arkadiusz Chomicki, Andrzej Suchcicki, Natalia Suchcicka, Lucyna Częstochowska, Piotr Częstochowski

3. Miłosz Dziadosz, Jakub Przezak, Łukasz Baszkiewicz, Robert Piotrowski

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl