forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj464
mod_vvisit_counterWczoraj511
mod_vvisit_counterOd 08.20121321088
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych IV Edycja 11 – 13 września 2020r.

Rozegraliśmy czwartą a zarazem ostatnią edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa.

Żeglarze ścigali się na sasankach. Przez cały czas trwania regat było ciepło i słonecznie. Nie zabrakło także wiatru. W piątek był dobry wiatr 3 B i przeprowadziliśmy zaplanowane treningi.

W sobotę w dalszym ciągu był dobry wiatr około 3, w porywach 4 B i do obiadu rozegraliśmy 3 wyścigi. Najrówniej żeglował Wojciech Klim, który w pierwszym wyścigu był drugi a dwa następne wygrał. Dobrze żeglował również Dariusz Kuśnierz (pierwsze, czwarte i trzecie miejsce). Obserwatorzy typowali, że między nimi rozegra się walka o zwycięstwo w tych regatach. Po obiedzie do wieczora rozegraliśmy również 3 wyścigi. W czwartym wyścigu Kuśnierz miał wpadkę i zajął zaledwie dziewiąte miejsce, ale dwa następne wyścigi wygrał. Wszystko miało rozstrzygnąć się w trzech ostatnich wyścigach, które planowaliśmy rozegrać w niedzielę.

W niedzielę od rana w dalszym ciągu były znakomite warunki do żeglowania i zgodnie z założeniami rozegraliśmy ostatnie 3 wyścigi. Znakomicie żeglował Klim (pierwsze, pierwsze i drugie miejsce). Kuśnierz żeglował słabo (czwarte, ósme i czwarte miejsce) i tym samym pogrzebał szanse na końcowe zwycięstwo.

Ostatni wyścig, który był jednocześnie wyścigiem memoriałowym Izy Godlewskiej wygrał Leszek Król i otrzymał puchar, który wręczyła Agnieszka Godlewska, córka zmarłej przed kilkoma laty prezeski PZŻN.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Puchar dla najlepszego sternika wszystkich edycji tegorocznego pucharu otrzymał Wojciech Klim. Nagrody wręczał Jan Gotto Prezes Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych. Sędzią głównym regat był Andrzej Szocik.

Impreza była dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wyniki:

  1. Wojciech Klim, Bohdan Maślany, Aleksandra Grzenia
  2. Dariusz Kuśnierz, Krzysztof Arszułowicz, Arkadiusz Monkiewicz
  3. Wojciech Woś, Patrycja Wołosz, Justyna Kmiecik
  4. Daniel Uruski, Irena Uruska, Marzena Kundera
  5. Leszek Król, Jacek Nojman. Elżbieta Nojman
  6. Michał Meyna, Justyna Konczyńska, Anna Blok

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl