forex trading logo

60+

 

60VIII

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj265
mod_vvisit_counterOd 08.20121386999
Start RELACJE Z IMPREZ Rok 2012 „Żagle bez barier” - warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych 50+ 6.08 – 19.08.2012
„Żagle bez barier” - warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych 50+ 6.08 – 19.08.2012

Odbyły się drugie z zaplanowanych w tym sezonie letnim szkoleń żeglarskich dla osób niepełnosprawnych dofinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu  Operacyjnego – FUNDUSZ  INICJATYW  OBYWATELSKICH. Głównym organizatorem był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Dzięki  dofinansowaniu Warsztaty były całkowicie bezpłatne dla uczestników (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, pomoce naukowe).W Warsztatach wzięło udział 21 uczestników. Żeglowali na jachtach kabinowych i dezetach. Było ognisko i wieczorne tańce.
Rok 2012 ogłoszony został Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Dlatego zgodnie z założeniami uczestnicy byli w wieku 50+. Była to okazja do tego, by uświadomić sobie, że w Europie żyjemy dziś dłużej i że cieszymy się dobrym zdrowiem dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, oraz bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie z tego wynikają. Dla pokolenia wyżu demograficznego i pokoleń wkraczających w wiek dojrzały aktywne starzenie się oznacza między innymi więcej czasu na to, by cieszyć się dobrym zdrowiem i realizować swoje marzenia.
Aktywne starzenie się to nie tylko wyższa jakość życia poszczególnych osób, to również wiele korzyści dla całego społeczeństwa.

 

 


Wykonanie kreatywnie.pl © www.msz.org.pl