Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj158
mod_vvisit_counterWczoraj358
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012944575
Start RELACJE Z IMPREZ Rok 2012 IX Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych IV Edycja 21 - 23 września 2012
IX Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych IV Edycja 21 - 23 września 2012

Rozegraliśmy czwartą, ostatnią edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Głównym organizatorem był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Gościny i sprzętu udzieliło jak zwykle Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko. Regaty były dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W regatach wzięło udział 20 załóg. Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie: żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo (10 załóg) i  żeglarzy niesłyszących (10 załóg). Regaty zostały rozegrane na sasankach. Piątek był dniem treningowym. W sobotę od rana nie było dobrych warunków pogodowych i rozegraliśmy tylko  trzy wyścigi. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo poza konkurencją był faworyt regat Andrzej Bury, który wygrał wszystkie wyścigi z dużą przewagą.  W kategorii żeglarzy niesłyszących było blisko sensacji. Faworyt „Gumiś” spóźnił się na start w pierwszym wyścigu i zajął dopiero piąte miejsce. Niespodziewanie pierwszy wyścig wygrała „Śmieszka” Barbara Lepszy. W drugim wyścigu „Gumiś” był pierwszy, ale „Śmieszka” wpłynęła na metę tuż za nim. Niestety „Śmieszka” żeglowała nierówno i w końcówce „Gumiś” okazał się lepszy. W niedzielę były fatalne warunki pogodowe  (wiatr 5 w porywach 6 B i deszcz). Nie zdołaliśmy rozegrać żadnego wyścigu. W tej sytuacji zakończyliśmy regaty. Zwycięzcy obu kategorii otrzymali dyplomy, puchary i nagrody książkowe. Zaprosiliśmy zawodników na  jubileuszowy X Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych za rok.