Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj154
mod_vvisit_counterWczoraj358
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012944571
Start RELACJE Z IMPREZ Rok 2013 X Puchar Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością I Edycja 7 – 9 czerwca 2013
X Puchar Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością I Edycja 7 – 9 czerwca 2013

Pomimo braku podpisanej umowy z PFRON o dofinansowanie rozegraliśmy pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością.

Głównym organizatorem był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych, a gościny i sprzętu udzieliło jak zwykle Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko. Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie: żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo i żeglarzy niesłyszących. Regaty zostały rozegrane na sasankach. W piątek był dzień treningowy. W sobotę było słonecznie, wiatr 2 B i dzięki temu rozegraliśmy aż 7 wyścigów wyścigów metodą przesiadkową. W kategorii żeglarzy niesłyszących zdecydowanym faworytem był Tomasz Gumiński z Warszawskiego Klubu „Wars”, który wygrał 4 wyścigi. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo prowadził Andrzej Bury aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy w paraolimpijskiej klasie Skud 18, który wygrał 5 wyścigów. W niedzielę rano była burza, a jak wreszcie przestało padać zabrakło wiatru. W tej sytuacji zakończyliśmy regaty. Słabszą formę zademonstrowała rodzinna załoga Małgosi i Zbyszka Szczepaniaków, którzy na Mistrzostwach Europy rozegranych w Arbon w Szwajcarii zajęli doskonałe 5 miejsce, a teraz musieli się zadowolić 3 lokatą. Zwycięzcy obu kategorii otrzymali dyplomy i puchary . Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe kubki. Zaprosiliśmy zawodników na II Edycję X Pucharu Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnościa, która zostanie rozegrana w dniach 21 – 23 czerwca 2013 r. oraz na XIX Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością, które zostaną rozegrane w dniach 24 – 27 czerwca 2013 r.