Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj196
mod_vvisit_counterWczoraj230
mod_vvisit_counterOd sierpnia 2012893995
Start RELACJE Z IMPREZ Rok 2013 X Puchar Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością IV Edycja 27 – 29 września 2013
X Puchar Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością IV Edycja 27 – 29 września 2013

Rozegraliśmy czwartą, a zarazem ostatnią edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością.

Głównym organizatorem był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych, a gościny i sprzętu udzieliło jak zwykle Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko. Regaty zostały dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie: żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo (8 załóg) i żeglarzy niesłyszących (8 załóg). Regaty odbyły się na Sasankach. Piątek był dniem treningowym. W sobotę było pochmurno, wiatr 2 B i do obiadu rozegraliśmy 3 wyścigi. Niestety po przerwie obiadowej wiatr trochę osłabł i zdołaliśmy rozegrać tylko 2 kolejne. Na szczęście w niedzielę nastąpiła zmiana pogody. Było sporo słońca, wiatr 2 – 3 B i dzięki temu rozegraliśmy 3 wyścigi. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo obserwatorzy spodziewali się zaciętego pojedynku Andrzeja Burego, aktualnego brązowego medalisty Mistrzostw Europy w paraolimpijskiej klasie Skud 18, ze Zbyszkiem Szczepaniakiem, który na tych samych Mistrzostwach Europy zajął 5 miejsce. Walka trwała do ostatnich metrów przed metą w ostatnim wyścigu i Bury wygrał nieznacznie. W kategorii żeglarzy niesłyszących z powodu nieobecności Marcina Bodnara głównego konkurenta Tomasza Gumińskiego, ten ostatni miał ułatwione zadanie i wygrał zdecydowanie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i losowali nagrody. Po podliczeniu wyników wszystkich edycji tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością specjalne puchary dla najlepszych sterników otrzymali Andrzej Bury w kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo i Tomasz Gumiński w kategorii żeglarzy niesłyszących. Podczas wręczania nagród Wiesiek Wolsza wykonał taniec radości z podskokami na kulach.