VII Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych 13.09 – 26.09.2022 r.

Odbyły się zorganizowane przez nas siódme, ostatnie z zaplanowanych w tym sezonie letnim szkoleń żeglarskich dla osób niepełnosprawnych dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W warsztatach wzięło udział 30 uczestników, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski. Warunki pogodowe były dobre. Było chłodno, ale nie padało. Dużym powodzeniem cieszyły się poranne zajęcia na siłowni. Nie brakowało wiatru i żeglowaliśmy od rana do wieczora, również po kolacji. Zrealizowaliśmy cały zakładany program szkoleniowy. Dzięki tym dobrym warunkom po wewnętrznych sprawdzianach opanowanej teorii i praktyki duża uczestników warsztatów przystąpiła do egzaminów na stopnie żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Część z nich uzyskała po 2 patenty (żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego). Po egzaminach zostali pasowani na żeglarzy i motorowodniaków. Tradycyjnie na zakończenie warsztatów odbyły się regaty. Była dobra pogoda – nie padało i był wiatr 2 – 3 B. Wystartowało 10 załóg na sasankach. Rozegraliśmy 3 wyścigi. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i komplety żeglarskich, laminowanych map Wielkich Jezior Mazurskich.

Zaprosiliśmy uczestników warsztatów do udziału w licznych imprezach żeglarskich, również dla osób pełnosprawnych, które będziemy organizować.

Powoli kończymy akcję letnią i przygotowujemy się do sezonu zimowego. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające planujemy szkolenia bojerowe i rozegranie kilku regat bojerowych. Niestety obecnie nie jesteśmy w stanie podać terminów tych imprez. Jak tylko Kisajno zamarznie i warunki lodowe będą dobre termin imprezy zamieścimy na naszej stronie internetowej.