VI Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych 19.08 – 1.09.2022 r.

Odbyły się zorganizowane przez nas szóste z siedmiu zaplanowanych w tym sezonie letnim szkoleń żeglarskich dla osób niepełnosprawnych dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W warsztatach wzięło udział 30 uczestników, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski. Warunki pogodowe były bardzo dobre. Przez cały czas trwania warsztatów było ciepło i dopisał wiatr. Żeglowaliśmy od rana do wieczora, również po kolacji. Zrealizowaliśmy cały zakładany program szkoleniowy. Były również zajęcia dodatkowe: wyprawy kajakowe, pływanie kanapą za motorówką, itp. Dzięki tym dobrym warunkom po wewnętrznych sprawdzianach opanowanej teorii i praktyki duża uczestników warsztatów przystąpiła do egzaminów na stopnie żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Część z nich uzyskała po 2 patenty (żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego). Po egzaminach zostali pasowani na żeglarzy i motorowodniaków. Tradycyjnie na zakończenie warsztatów odbyły się regaty. Była doskonała pogoda – słonecznie, ciepło i wiatr 3 B. Wystartowało 12 załóg na sasankach. Rozegraliśmy 4 wyścigi. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i komplety żeglarskich, laminowanych map Wielkich Jezior Mazurskich.

Akcja jest kontynuowana. Ostatnie Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych dofinansowane przez PFRON odbędą się w dniach 13 września – 26 września 2022 r.

{gallery}1145{/gallery}