VI Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych 6–19.10.2021r.

Odbyło się zorganizowane przez nas szóste, ostatnie w tym sezonie letnim szkolenie żeglarskie dla osób niepełnosprawnych dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W warsztatach wzięło udział 30 uczestników, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski. Warunki pogodowe były zmienne. Przez większość czasu trwania warsztatów było chłodno, ale słonecznie. Nie zabrakło także wiatru. Dzięki temu zrealizowaliśmy cały zakładany program szkoleniowy. Tradycyjnie rozegraliśmy również regaty na tangach i sasankach. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia na siłowni.

Powoli kończymy letni sezon żeglowania. Po wyslipowaniu jachtów i zabezpieczeniu ich na zimę wkrótce rozpoczniemy przygotowania do sezonu zimowego. W zależności od warunków pogodowych planujemy treningi bojerowe, jak również rozegranie kilku regat bojerowych.

Niestety nie jesteśmy w stanie podać terminów tych imprez.

Jak tylko warunki umożliwią nam latanie na bojerach dokładne informacje o imprezach zamieścimy na naszej stronie internetowej: www.msz.org.pl w zakładce aktualności.