Polacy ponownie zdominowali (dwa złota) Mistrzostwa Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami 6 – 9 lutego 2020 r.
Mistrzostwa Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami zostały rozegrane w ramach regat Comunitat Valenciana Olympic Week w Hiszpanii. W klasie Hansa 303 Single (jednoosobowej) Piotr Cichocki oraz Olga Górnaś-Grudzień byli poza konkurencją i zdobyli złote medale.
Od samego początku nasi reprezentanci zdominowali Mistrzostwa. Nie było to niespodzianką, gdyż od kilku lat regularnie zdobywają medale w najważniejszych światowych imprezach w tej klasie.
Kobiety i mężczyźni startowali razem.
Piotr Cichocki wygrał aż dziesięć z jedenastu wyścigów. Jedynie w siódmym wyścigu zajął drugie miejsce.
Jak zwykle doskonale żeglowała również Olga Górnaś-Grudzień, która pokonała wielu mężczyzn, a w kategorii kobiet była zdecydowanie najlepsza.
Nasz trzeci reprezentant Waldemar Woźniak zajął jedenaste miejsce.
Należy podkreślić fakt, że mistrzostwa zostały rozegrane w środku zimy. Nasi zawodnicy nie mieli możliwości wcześniejszych treningów, jak ich konkurenci z południa Europy. Sami zawieźli samochodem jachty z Polski i wystartowali „z marszu”.
Nasi reprezentanci pod dowództwem trenera Grzegorza Prokopowicza kolejny raz udowodnili, że stanowią ścisłą czołówkę światową.
Wyniki:
1.Piotr Cichocki (Polska) – (10 pkt.)
2.Joao Pinto (Portugalia) – (28 pkt.)
3.Edouard Champault (Francja) – ( 38 pkt.)
4.Pedro Reis (Francja) – ( 38 pkt.)
5.Ange Margaron (Francja) – ( 41 pkt.)
6.Olga Górnaś-Grudzień (Polska) – ( 82 pkt.)









