Polacy kolejny raz zdominowali (dwa złota i srebro) żeglarskie Mistrzostwa Europy klasy Hansa 303 5 – 12 października 2019 r.

Mistrzostwa zostały rozegrane w portugalskim Portimão. W klasie Hansa 303 Single (jednoosobowej) Piotr Cichocki zdobył złoty medal, a Olga_Górnaś_Grudzień srebrny medal. W klasie Hansa 303 Double (dwuosobowej) Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień zdobyli złoty medal.

Portimão to gmina i miasto w południowej Portugalii, w regionie Algarve, w dystrykcie Faro. Siedzibą władz gminy jest miasto Portimão. Gmina słynie z Praia da Rocha, jednej z najpiękniejszych plaż Europy.

Od samego początku nasi reprezentanci zdominowali Mistrzostwa.

Kobiety i mężczyźni startowali razem.                                                                                              

Piotr Cichocki wygrał aż siedem z dziewięciu wyścigów, pokonując zdecydowanie utytułowanego Chrystopera Symondsa z Australii, z którym rywalizuje od lat. 

Olga Górnaś-Grudzień tym razem zdobyła (tylko) srebro. Pokonała ją włoszka Maria Cristina Atzori. Trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Brytyjka Margaret Foreman. 

W klasie dwuosobowej wystartowały dwie nasze świeżo utworzone załogi, które nie miały doświadczenia w tej konkurencji. Mimo to Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień zdobyli złoty medal a załoga w składzie Andrzej Bury i Marian Zakowicz zajęła 10 miejsce.

Nasi reprezentanci pod dowództwem trenera Grzegorza Prokopowicza kolejny raz udowodnili, że stanowią ścisłą czołówkę światową.                                                                

Wyniki:

1.Piotr Cichocki (Polska) – (7 pkt.)

2.Chrystopher Symonds (Australia) – (18 pkt.)

3.Jao Pinto (Portugalia) – ( 24 pkt.)

4.Pedro Reis (Portugalia) – ( 31 pkt.)

5.Rory Mckinna (Wielka Brytania) – ( 38 pkt.)

6.Thomas Gagnieu (Francja) – ( 38 pkt.)