Załoga Radia Gdańsk zwycięża w XXIX MEDIA REGATACH

Tradycyjnie w weekend „Bożego Ciała”  (30 maja – 2 czerwca) w Oczach Mazur rozegrano regaty dziennikarzy. Jak zwykle dziennikarze przyjechali z rodzinami.

Czwartek był dniem treningowym. Było słonecznie, ciepło i nie brakowało również wiatru. Na Kisajnie było bardzo dużo jachtów i motorówek, nie było warunków do przeprowadzenia regat i w tej sytuacji załogi żeglowały turystycznie, głównie po” Łabędzim Szlaku”.

W piątek warunki były dobre i rozegrano 2 wyścigi długodystansowe – jeden od śniadania do obiadu i drugi od obiadu do kolacji. Po pierwszym dniu regat prowadził Arkadiusz Chomicki ubiegłoroczny zwycięzca regat przed Marianem Zakowiczem.

W sobotę warunki pogodowe były znakomite i rozegrano 2 wyścigi długodystansowe od śniadania do przerwy obiadowej i jeden wyścig od obiadu do kolacji.

Po rozegraniu pięciu wyścigów sytuacja nie uległa zmianie. Ponieważ różnice punktowe pomiędzy kilkoma pierwszymi załogami były niewielkie wszystko miało rozstrzygnąć się ostatniego dnia regat, w którym planowano rozegrać ostatnie 2 wyścigi.

Niestety w niedzielę od rana kompletnie nie było wiatru. Komisja sędziowska kilkukrotnie odraczała start do kolejnych wyścigów, ale wiatru ciągle nie było i w tej sytuacji zapadła decyzja o zakończeniu regat.

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Sternik zwycięskiej załogi został tradycyjnie wrzucony do jeziora.

Regaty nie były dofinansowane ze środków zewnętrznych. Nie było wpisowego do regat. Gościny i sprzętu udzieliły Oczy Mazur – Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej, a cała obsługa regat z komisją sędziowską włącznie pracowała na zasadzie wolontariatu.

Wyniki:

1. Arkadiusz Chomicki, Barbara Kopaczewska, Tomasz Kopaczewski

2. Marian Zakowicz, Arkadiusz Wasilewski, Klementyna Wasilewska

3. Marcin Sitek, Wojciech Kancelarczyk, Milena Pietrzak

4. Piotr Kukulski, Roman Wieszeń, Jan Łukaszewicz  5. Marek Kubacki, Dariusz Knitter, Weronika Wasilewska