ŁAPAJ BOBERA !!! 2018 1.06–3.06.2018 r.

Pod tym tytułem odbyła się druga wyprawa dezetami na Sapinę. Organizatorem było Stowarzyszenie Akademia Sportów Wodnych ACATUS z Olsztynka. Uczestnikami byli członkowie stowarzyszenia oraz uczniowie zespołu szkół z Olsztynka.

W poprzednim roku z namowy Marka Słodownika wielkiego miłośnika żeglowania na dezetach ( pomysłodawcy akcji „Ratujmy Dezety”) w pierwszej wyprawie pod dowództwem Krzysztofa Suwińskiego wzięły udział dwie dezety, których użyczyło Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko. Krzysztof Suwiński, który od kilku lat przywoził swoich uczniów na organizowane przez nas Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ, stwierdził, że kolejnym krokiem po sukcesach jakie odnosili w tych mistrzostwach powinno być poznawanie przez nich nowych akwenów. Propaguje wśród młodzieży żeglowanie na tych jednostkach i grono entuzjastów systematycznie rośnie. Uczestnicy poprzedniego rejsu na Sapinę byli tak zadowoleni, że w tym roku w rejsie wzięło udział 46 osób na czterech dezetach.
Przez wszystkie dni rejsu pogoda była znakomita – było ciepło, słonecznie i nie zabrakło także wiatru. Uczestnicy rejsu mieli okazję poznać piękno jednego z już niewielu które zostały na Mazurach „dzikiego” szlaku, mało uczęszczanego przez wodniaków.